Mistrovství České republiky 2005


Náš oddíl zastupovala v kategorii žen Alča Bohdálková. Ve své první šprtcové sezóně mezi českou špičkou byla pro ni již samotná účast na MČR velkým úspěchem a skvělou příležitostí sledovat nejlepší hráče a hráčky naší vlasti.

Hned úvodní utkání ji svedlo dohromady s pozdější mistryní ČR Elenou Holátkovou. Zkušenšjší Elena si dokázala počkat na chybu naší mladé hráčky a vedla v utkání 2:0. Poté sice Alča snížila a vsítila tak jeden ze dvou gólů, které za celý turnaj paní Elena inkasovala, ale více již nedokázala její obranu překonat a připsala si tak svou první mistrovskou porážku.

V dalších zápasech si Alča připsala první body za remízu s Petrou Hasilovou a taky za první vítězství, které dosáhla v souboji s Lenkou Benešovou. Následovala remíza s Annou Ignácovou a smolná prohra s Ivou Fraňkovou, když Iva vstřelila vítěznou branku v posledních sekundách utkání z nájezdu. Šestý zápas znamenal již třetí remízu, tentokrát s Monikou Vudarčíkovou. Před posledním utkáním měla naše reprezentantka v případě vítězství šanci na celkové čtvrté místo, stejně jako v případě prohry by obsadila sedmé místo. Tento vyrovnaný souboj s Miladou Foltýnovou rozhodla branka Milady v poslední třetině (tzv. zetko), po které již Alča nenašla dostatek sil na vyrovnání a odešla poražena.

Celkově tedy obsadila sedmé místo vinou horšího vzájemného zápasu s Miladou Foltýnovou. Mistryní ČR pro rok 2005 se stala Elena Holátková z týmu BHC Poruba Stars, stříbrnou pozici obsadila Iva Fraňková z SHL Dopravní stavby Brno a třetí skončila Petra Hasilová z BHC AB Stain Most. Na dalších místech se umístily Anna Ignácová, Monika Vudarčíková, Milada Foltýnová, Alena Bohdálková a Lenka Benešová.


Ostatní kategorie

Nejprestižnější kategorie mužů proběhla za účasti 32 nejlepších hráčů. První místo a titul mistra České republiky vybojoval Honza Tichavský, který dokázal ve finálovém zápase proti Karlovi Horákovi jun. udržet čisté konto. Ve vyrovnaném utkání se po bezbrankovém průběhu muselo prodlužovat. V prodloužení vystřelil Karel na Honzovu branku tak nešťastně, že se puk odrazil od zadního mantinelu do jeho vlastní branky. Tato jediná střela tak rozhodla o tom, že mistrovský titul zůstal po roce opět v držení ostravských Šprtmejkrů. Lukáše Vůjtka vystřídal na pozici mistra ČR Honza Tichavský.


Letošní mistrovství České rebubliky skončilo. Bylo nádhernou propagací šprtce a ukázkou vrcholové úrovně tohoto sportu. Celé MČR proběhlo hladce a bez problémů. Náš klub se zúčastnil podobné akce poprvé, proto nemáme srovnání s jinými ročníky MČR, ale úroveň mistrovství byla z našeho pohledu super. Také celoplošná projekce výsledků po jednotlivých kolech přispěla k rychlé informovanosti všech zúčastněných. Věříme, že příštího mistrovského turnaje se zúčastní větší počet hráčů našeho oddílu.

fotografie z turnaje.