Frýdecká Stolní Hokejová Liga - to je šprtec ve Frýdku-Místku

 

Náš oddíl

Soutěže v unii

Ostatní

  online:

[CNW:Counter]
www.weblight.cz
[CNW:Counter]


Starší zprávy - rok 2008ALČA SLAVÍ TITUL !!!


1.12.2008 - Alča je mistryní České republiky pro rok 2008 a 1. v ČP 2008

V Zubří u Nového Města na Moravě se konalo mistrovství ČR pro rok 2008. Právo startu na šampionátu si vybojovali tři naši reprezentanti a do Frýdku jsme přivezli ČTYŘI poháry. Historicky první mistryní České republiky z našeho oddílu se stala Alča Bohdalková, která po zisku mezinárodní mistryně ČR letos na jaře v Mostě a vítězství v ženské kategorii na posledním kvartále tohoto roku přidala do své zbírky také prvenství v Českém poháru 2008 a titul mistryně České republiky 2008!!!

Ale ani další naši zástupci se nestratili. Radek Ševčík při svém prvním startu mezi juniory obsadil stříbrnou pozici a vynikající vystoupení našich borců podtrhla ziskem poháru za třetí místo Veronika Grabinská.


Mistři České republiky pro rok 2008:

 • Muži - Václav ZÍKA
 • Ženy - Alča BOHDALKOVÁ
 • Junioři - Pavel KOLODĚJ
 • Starší žáci - Patrik JUCHELKA
 • Mladší žáci - David PELIKÁN

Všem třem mým dětem skoro vlastním gratuluji. Mládeži já vám děkuji za skvělý zážitek, vynikající hru a vzornou reprezentaci našeho malého oddílu. Jste všichni tři naprosto špičkoví a doufám že na vavřínech neusnete a svoje výkony se budete snašit dále zdokonalovávat.

Podrobnosti, výsledky i fotky se budu snažit zveřejnit co nejdříve.


23.11.2008 - Turnaj FSHL, 1. liga FSHL, mistrovství ČR

Aktualizace začnou pomalu a zvolna, aby vás náhlý příval nových, starších i těch už hodně vousatých informací nezaskočil... V plném běhu je již 5. ročník 1. ligy Fshl, odehráno máme tři turnaje. Minulý týden byl sehrán poslední kvartál tohoto roku. Skvěle zahrála Alča Bohdalková, která se vynikajícím výsledkem a vítězstvím v kategorii žen ujala s velkým náskokem hodnocení Českého poháru 2008. Na nadcházejícím mistrovství České republiky se vedle Alči představí také další dva reprezentanti našeho klubu. Již tradiční účastnice posledních MČR Verča Grabinská a taky ve velké pohodě hrající Radek Ševčík. V neděli jsme odehráli turnaj Poháru Fshl 2008. Turnaj byl velice kvalitní, lesku dodali turnaji naši hosté ze Zábřehu.


8.6.2008 - Finále Fshl

Novým šampiónem a nejlepším hráčem šprtce ve Frýdku - Místku je od dnešního dne Radek Ševčík!!! Radek se ve svém třetím finále v řadě dočkal celkového vítězství a po finálové bitvě se Šebikem zvedl šťastný Radek nad hlavu pohár pro vítěze Fshl. K vidění bylo nejvyrovnanější finále v historii Fshl a Šebik rozhodně nehrál ve finále druhé housle. Mirek po prohraném prvním zápase dokázal 2x vyhrát a nalomit Radkovo sebevědomí, ale nedokázal jej "dorazit", Radek se vschopil, zlepšil obranu a zejména fantom play-off, nepřekonatelný Sasu Hovi v Radkově bráně se přičinil o to, že celou sérii vyhrál Radek 4:2 na zápasy.

Po minulých čtyřech ročnících, kdy vítězila Josefova útočná hra, tentokrát triumfoval Radek doby nejlepší obranář v soutěži.

  • finálové výsledky: Radek : Mirek - 2:1, 1:2n, 0:4, 2:0, 3:0, 1:0n

   

Celkové pořadí 5. ročníku Fshl 2007-2008

       1. Radek Ševčík
       2. Mirek Šebestík
       3. Alča Bohdalková
       4. Josef Bohdálek
       5. Martin Máchač
       6. Veronika Grabinská
       7. Petr Jaroš
       8. Pavel Kovář
       9. Petr Skotnica
       10. Mojmír Vančura

29.5.2008 - Zemřel král, trůn je volný

Ve finále Fshl se proti sobě postaví Radek a Šebik!! Ve druhém semifinále vyprášil Mirek Josefa a ukončil tak jeho kralování ve Fshl. Kdo bude nový šampión šprtce ve Frýdku - Místku? To se dovíme již brzy.. Snad tuto sobotu.


22.5.2008 - Článek k turnaji Akvapetu, šprtec v Bruzovicích

V záplavě aktualizovaných turnajů jsem pozapoměl na jednu akci, na kterou jsme byli přizváni a na kterou jsme velice rádi přijeli. Jedná se o páteční představení šprtce na Zš v Bruzovicích, kam nás pozval spřátelaný klub z Partyje Ostrava. Akce se podařila, bylo to příjemné odpoledne a v případě zájmu jsme připraveni do Bruzovic opět zavítat. Po nezbytném předvedení hry samotné se do prvních odvážných pokusů s maličkou hokejkou pustili jak malí zájemci, tak i ti dospělí, kteří odhodili počáteční ostych a některé šprtcová hra hned zaujala svým jedinečným kouzlem. Všem, kteří si šprtec zkusili přeju, aby jim zápal vydržel a aby si mohli brzo šprtec znovu zahrát. Bohužel z akce nemám fotky, ale příště si foťák určitě nezapomenu...


V odkazech je přidán odkaz na www oddílu z Dobré Vody zde..


21.5.2008 - Jedeme dál, fotečky z turnajů


20.5.2008 - Hurá, hurá, hurá... Aktualizace je tady.

Ale je toho tolik, že všechny události zde budu umisťovat postupně. Mistrovství světa, Czech open, ply-off Fshl, vydařený turnaj Akvapetu hraný ve Frýdku... Je toho zkrátka hodně, protože poslední aktualizace proběhla až trestuhodně dávno.

 

Když to vezmu od posledních událostí a turnajů, tak v neděli 18.5.008 bylo odehráno první semifinále Fshl, ve kterém Radek doslova převálcoval Alču. Alča se snažila, bojovala ale na precizní taktickou Radkovu hru hledala klíč marně... Druhé semifinále se mezi Josefem a Šebikem odehraje snad (???) v sobotu 24.5.008.


Sobota 17.5.008 byla rezervována pro třetí turnaj série Akvapet 2008. Turnaj pořádal náš oddíl a při rekordní frýdecké turnajové účasti 41 hráček a hráčů proběhl turrnaj bez problémů (no jeden protestík jsem zaznamenal z úst Kamila Andrleho, ten jsem ale smetl ze stolu... :-)) a hladce. Podle ohlasů přítomných hráčů i hráček se turnaj vyvedl a domácí organizační výbor ve složení Josefek, Verunka, Alenka a Radeček se snažil, nezklamal a naši mladí (pod mým nenásilným vedením :o)) ukázali že zvládnou i takto početný turnaj. Verča ukázala společně se svou tetou svoje básnické střevo, Alča dokázala všechny účastníky originálně přivítat (i když na tomto místě je nutno zmínit, že někteří účastníci se objevili v naší sokolovně zcela nečekaně z jiného směru a málem se tak připravili o to, co pro ně Alča přichystala...) a Radek i když se nemohl turnaje aktivně zúčastnit, obětavě sháněl co zrovna bylo potřeba a nosil a nosil... Speciální poděkování patří sponzorovi - tetě od Verči, která pro nejlepšího frýdeckého hráče turnaje upelka výborný dort. A vážně mi chutnal...

V turnaji dominoval Jan Sitta, trerý v turnaji stratil pouze dva půlbody s domácími hráči... Druhý skončil Josef Focher, třetí Tomáš Schmeister. Nejlepší ženou se stala Elena Holatková, juniorem Kamil Andrle a žákem David Pelikán.


Týden před, to byl prodloužený víkend od 8.5. do 11.5.008 věnovaný druhému Mistrovství světa ve šprtci, potažmo World multitable 2008. V rámci víkendu bylo odehráno také Czech open 2008 ve šprtci.

Když pominu poněkud zmatečný systém multitable, kdy se hrálo několik mistrovství v několika verzích stolních hokejů, bych očekával účast špičkových hráčů jednotlivých verzí každého druhu stolního hokeje a po odehrání všech mistrovství bychom znali nejuniverzálnější hráče stolního hokeje. Nic takového se nedělo. Všech turnajů se prakticky bez vyjímky zúčastnili pouze hráči a hráčky šprtce, takže o nějakém mistrovi multitable podle mého názoru nemůže být ani řeči. Mistry multitable bych pojmenoval asi jako nej... šprtcového hráče čí hráčky několika verzí stolních hokejů.

Z mého ohledu stojí za zmínku pouze mistrovské turnaje ve šprtci. V mistrovském turnaji jednotlivců náš oddíl nejvíce zajímala soutěž žen, náš oddíl byl poprvé zastoupen na takto vrcholné akci v osobě Alči Bohdalkové. Probojovat se na turnaj takové velikosti není v žádném případě snadné a pro člena tak malého oddílu, jakým náš klub je, který nehraje ani 1. ani žádnou jinou ligu družstev je to ještě těžší. Alča podávala celou loňskou sezónu mezi ženami nejvyrovnanější výkony a svým vítězstvím v Českém poháru si svou účast na Ms bez jakýchkoli diskusí zasloužila.

A i tady se na našem dojmu (mém i naší reprezentantky) z turnaje negativně podepsal systém turnaje. Chápu, že systém byl daný počtem účastnic a byl pro všechny hráčky stejný. Ale pokud na největší akci, která může každého hráče šprtce potkat, odehrajete pouhé čtyři zápasy během celého, dlouhého a únavného dne, prohrajete jedinou třetinu a ostatní zápasy vyhrajete o třídu až dvě a skončíte na čtvrtém místě, to se pak snad nelze divit míře zklamání naší mladé hráčky. Alča se poctivě a dlouho na tento turnaj připravovala a její příprava zúročena rozhodně nebyla. Tím víc mě šokovala reakce Jakuba Hasila na Alčino zklamání druhý den při turnaji Czech open. Zklamání ze systému turnaje násobilo i to, že bronzová medailistka (nic osobního proti Marcele Kabrdové opravdu nemám, je to opět záležitost systému turnaje) porazila v turnaji Namibijskou reprezentantku a byla to její jediná výhra v turnaji a to ji v konečném důsledku zajistilo medaili z Mistrovství světa. Mnoho lidí určitě nemůže říct, že jsou čtvrtí na světě, ale....

Do finále nejprestižnější kategorie mužů se probojovali brněnský mistr České republiky 2007 Martin Kučera a ostravský Aleš Tichavský. Finále za účasti několika televizních štábů, mnoha přihlížejících i bývalých vynikajících hokejových reprezentantů České i Československé republiky Petra Rosola a Roberta Kysely dospělo do samostatných nájezdů a v této dovednostní soutěži uspěl Martin Kučera a stal se tak prvním českým mistrem světa.

Mistři světa jednotlivých kategorií:

      • muži - Martin Kučera
      • ženy - Nikola Velebová
      • junioři - Václav Tůma jun

V sobotu se konal turnaj Czech open 2008. Z mého pohledu stojí za zmínku to, že jsem porazil jednoho z dlouhodobě nejlepších hráčů šprtce a mistra ČR z roku 2001 Mirka Škorpíka. Objektivně dodávám, že Mirkova "příprava" na turnaj a jeho spánkový deficit se projevily... Ale na to se historie ptát nebude... :o) Pak následovala naprosto zbytečná a ostudná porážka s jedním ze švédských reprezentantů (který se asi nejvíce radoval z gólu, který jsem zavěsil do vlastní braky... inu jiný kraj, jiný mrav). Taky jsem si mohl zahrát s čerstvým Mistrem světa, dokonce jsem i vedl abych v téže minutě ukázkovým (kolikátým už...) vlastním gólem vyrovnal a pak jsem už jenom užasle sledoval dráhy hráčů a puků, které směřovaly tam, kde Martin chtěl, to jest do mé branky. Např. jedním úderem Martin odrazil svého hráče o mantinel do mého brankáře, kterého "uklidil" za brankovou čáru aby vzápětí doputoval do mé prázdné branky odrazem o opačný mantinel malý červený puck. Mistrovský titul je zkrátka ve správných rukách.

I v tomto turnaji nás ale více zajímala nejvíce kategorie žen. Alča nastoupila v důsledku výsledku z pátečního Ms nažhavená, odhodlaná a kromě toho, že skvěle "rozehrála" pozdějšího vítěze Milana Macha dokazovala, že do Mostu přijela s formou a v turnaji kde si každý hráč či hráčka musel své umístění poctivě zasloužit se dokázala prosadit a stát se nejlepší ženou a vítězkou Czech open 2008!!! Byla to náplast na "divné" a nepovedené Ms jednotlivců.

Na tomto místě je třeba Alči za předvedené výkony a výsledky poděkovat.

Alčo, vím že jsi se snažila hrát co nejlépe a za to ti děkuju, stejně tak ti gratuluju k zisku trofeje pro nejlepší hráčku Czech open 2008, kterou si právem zasloužíš. Potvrdila jsi pozici nejlepšího reprezentanta našeho oddílu!!! Jsem na tebe pyšný!!!

O nedělním turnaji dužstev vím do těchto dnů pouze to, že zvítězilo družstvo České republiky před Švédskem a Ruskem.


Z ještě starších akcí zmíním již jen start předkola a čtvrtfinále Fshl. V předkole postoupili Petr Jaroš, který v posledním možném, pátém zápase porazil Mojmíra Vančuru a po dlouhé době se zase jednou hecnul Pája Kovář, který poslal předčasně na dovolenou Petra Skotnicu a ukončil mu tak sezónu dřív, než Petr rozhodně plánoval.

Čtvrtfinále zahálili Mirek Šebik a Verča. Očekával se vyrovnaný a dlouhý boj o každý bod, o každý gól, o každou střelu, o každou píď hřiště. Tento předpoklad se naplnil pouze z části. Vyrovnané zápasy v této sérii rozhodně byly. Ovšem vítězem se pokaždé stal Šebik... V prvním zápase zvítězil 3:1 a pak přišly na řadu 3x nájezdy a pokaždé se stejným výsledkem. Vyhrál Mirek a postoupil tak ve svém prvním play-off do semifinále Fshl.

Ostatní zápasy čf byly na pořadu další hrací den. Mirkovo vyřazení Veroniky mimo jiné znamenalo, že letošní vítězkou Fshl mezi ženami se stala Alča aniž by se v play-off dotkla hokejkou puku... Favorita neměla čf dvojice mezi Alčou a Martinem Máchačem. Zkušenosti měla více Alča. První zápas nervózní Alča nedokázala vstřelit ani jeden gól a to znamenalo první bod pro Martina. Vše se změnilo ve druhém zápase a prvním Alčiným gólem. Alča se uklidnila a začala Martinovi sázet jeden gól za druhým. Alča vyhrála další čtyři zápasy a postoupila.

Poslední dvě dvojice měly být jen formalitou. Radek a Pája si ve vzájemném souboji s chutí zastříleli, zejména Radek... V posledním čf se představil Josef a Petr Jaroš. V této sérii stojí za zmínku druhý zápas, který došel až do nájezdů a Josef svou přehnanou bohorovností a jedinou proměněnou penaltou nestačil na 3 úspěšné Petrovy zásahy.. Josef se Petrovi "pomstil" v pátém zápase, kdy mu ukončil sezónu 10 góly.


Další komentáře, tabulky, výsledky turnajů, fota z turnajů snad budou brzo následovat... Vynasnažím se, slibuju...


13.4.2008 - Předposlední turnaj základní části 1. ligy Fshl

Základní část Fshl finišuje. Boje o co nejvýhodnější pozice před play-off vrcholí. V předposledním turnaji jsme se na dálku rozloučili s frýdeckou šprtcovou legendou a posledním členem rodiny Aldersů, Vláďou, který se opět nedostavil a zbývající zápasy již nemůže odehrát. Je to smutný konec jedné rodinné ságy. Celkem se našich turnajů v historii Fshl zúčastnilo celkem osm členů této rodiny a Vláďa byl poslední mohykán. Snad se ještě za šprtcovými stoly alespoň s některými členy této rodiny zase jednou setkáme.

Vláďovo odstoupení znamená, že v soutěži zůstalo 10 hráček a hráčů a všichni se tak zapojí do vyřazovacích bojů. V celkové tabulce se před velice nespolehlivě hrajícího Josefa dostal Radek a zaútočil na opětovné vítězství v základní části soutěže. Turnaj se vyvedl Alči, která tvrdě zaútočila na celkové čtvrté místo, které prakticky celou sezónu drží Veronika. Poslední turnaj rozhodne o tom, kdo vybojuje nejhůře šesté místo a vyhne se tak předkolu play-off, které se bude v tomto ročníku Fshl premiérově hrát. Nejhoší výchozí pozici má před posledním turnajem Petr Skotnica. První hráčkou, která odehrála všechny svoje zápasy v soutěži je Veronika, která již nijak nemůže ovlivnit svoje umístění v tabulce a při posledním turnaji se z ní stane fandící divačka a kibic...

V individuálních soutěžích to vypadá na obhajobu vítězství Radka v obranné a Josefa ve střelecké soutěži. Nic ovšem není definitivní a změny nastat samozřejmě můžou. Poslední turnaj se určitě nebude dohrávat z povinnosti a zápasy budou jistě napínavé a dramatické. Devátý turnaj bude odehrán příští neděli se začátkem vyjímečně až v 10 hodin.


16.3.2008 - Akvapet v Deníku

Článek v internetovém vydání Moravskoslezského Deníku k turnaji Akvapetu hraného 8.3. v Ostravě zde....


16.3.2008 - Avap Cup v Ostravě, 1. ligy Fshl

V sobotu jsme vyjeli na další turnaj Českého poháru 2008, tentokrát do Ostravy a ani tentokrát jsme se nevrátili s prázdnou. S pohárem a 1. místem v kategorii ženy do Frýdku přijela Alča Bohdálková (celkově na 18. místě), která dále potvrzuje svoji dobrou sportovní formu ze začátku roku. Nejlepším naším zástupcem se stal Mirek Šebik na celkovém 15. místě. Radek Ševčík se umístil na 19. místě a Veronika Grabinská na 34. místě.

Celkovým vítězem turnaje se stal Milan Tichavský, který ve finále porazil Honzu Kubečku. Třetí místo vybojoval Vašek Truhlář.


Minulý týden byl sehrán další turrnaj 1. ligy Fshl. Základní část se pomalu blíží ke konci a boje o co nejlepší pozice před play-off se stupňují.


Foto z několika odehraných turnajů


8.3.2008 - Akvapet 2008 - druhý turnaj

Nádherný, skvělý, nejlepší... V sobotu byl odehrán druhý turnaj série Akvapet Cup 2008 v Ostravě Svinově za účasti neuvěřitelných a rekordních 71 hráček a hráčů. Pořadatelem turnaje byl oddíl Šprtec Partyje Ostrava a byl to turnaj na té nejvyšší úrovni jak organizační, tak sportovní. Náš oddíl našel na turnaji zlatou žílu. Domů jsme přivezli poháry a medaile za vítězství a umístění na stupních vítězů v kategoriích žen a juniorů. Turnaje se zúčastnilo pět našich reprezentantů a pouze Josef Bohdálek přijel do Frýdku s prázdnou, ale jeho celkově čtvrté místo je určitě velice příjemným výsledkem. Kategorii žen vyhrála stejně jako v prvním turnaji Alča Bohdálková, Veronika Grabinská skončila na 3. místě, mezi juniory jsme dominovali! Vyhrál Mirek Šebestík před Radkem Ševčíkem.

Turnaj vyhrál domácí hráč Tomáš Schmeister před Josefem Focherem a Zdeňkem Palatkou, nejlepším žákem se stal David Pelikán.

Celý turnaj provázela velice příjemná přátelská atmosféra, domácí klub nastavil svou organizací laťku velice vysoko. Organizační tým kolem Davida Kováče pracoval na podtrženou jedničku a turnaj vedený Martinem Pelikánem proběhl hladce a bez problémů. Všichni pak byli spokojeni s plynulostí turnaje a nic na hladkém průběhu nezměnil ani velmi vysoký počet startujících vyznavačů turnaje.

Moje poděkování tedy patří klubu Partyje za přípravu skvělého turnaje, zábřežskému klubu za bezproblémový průběh celé akce, všem čtyřem hráčkám a hráčům našeho oddílu za skvělou reprezentaci a prakticky všem ostatním účastníkům turnaje za udržení nádherné přátelské atmosféry v době celého turnaje.


27.1.2008 - Série Akvapet 2008 začala, Pohár Fshl 2007, 2008

V sobotu se konal první turnaj letošní série Akvapet 2008 za účasti rekordních 49 hráček a hráčů. Mezi nimi bylo i pět zástupců našeho oddílu a ti se mezi vynikající konkurencí rozhodně nestratili. Celý článek zde..

Se spožděním přináším konečné pořadí Poháru Fshl 2007 po odehraných sedmi turnajích. Posledním turnajem minulého ročníku byl Vánoční turnaj Fshl. Pořadí zde....

A pořadí Poháru Fshl 2008 po prvním turnaji odehraného dne 20.1.2008 zde....


21.1.2008 - Tabulky 1. ligy Fshl, první turnaj Poháru Fshl 2008

Sedm hráček a hráčů si přišlo zahrát první letošní turnaj Poháru Fshl. Svůj první oddílový turnaj vyhrál Mirek Šebik, druhá skončila Alča Bohdálková. Zajímavostí určitě bylo, že mezi 4 semifinalisty se neprobojovali Radek Ševčík a Verča Grabinská.

Tabulky 1. ligy Fshl, stav po pátém turnaji z minulého týdne... Je již definitivně jasné, že do soutěže se již nezapojí více, než současných 11 hráček a hráčů, to mimo jiné znamená, že v nastaveném systému play-off se do vyřazovací části sezóny (byť jde o předkolo play-off) nedostane pouze jeden jediný hráč, či hráčka.


8.1.2008 - Nominace na Mistrovství světa 2008

Je známa nominace jednotlivců na druhé Mistrovství světa ve šprtci, které se bude konat od 8. do 11. května 2008 v Mostě, jako součást Multitable 2008. Velkého úspěchu při nominaci na největší mezinárodní akci roku 2008 dosáhla i členka našeho oddílu a vítězka Českého poháru 2007 kategorie žen - Alča Bohdálková, která byla nominována a bude náš oddíl jako vůbec první zástupce našeho klubu na takto významné akci reprezentovat.

Jako náhradnice bude čekat na svou šanci i loňská vítězka ČP, další členka našeho družstva Verča Grabinská.


8.1.2008 - Aktualizace www, výsledky turnajů, akcí a statistiky Fshl, foto z MČR

Pozdě, ale přece... :-/ Po čase přináším výsledky odehraných turnajů. Odehrány jsou již první turnaje ČP 2008, konečně mám k dispozici kompletní výsledky Vánočního turnaje Fshl 2007, taky průběžný stav soutěží 1. ligy Fshl o nejlepšího brankáře i střelce a taky konečně pár fotek z Mistrovství ČR 2007...


 


nahoru

starší zprávy...